Sıfırdan PHP ve MySQL Derslerim Artık Ücretsiz!

Dün uzun uzun bir videolu anlatım yapmayı planlamıştım bu konuda, ancak şimdi düşünüyorum da çokta önemli değil uzun uzun anlatmak. 1 sene 3 ay önce udemy’de ücretli olarak yayınladığım kursumu, raf ömrünün dolduğunu düşündüğüm ve daha iyisilerine yer açması adına ücretsiz olarak yayınlamaya karar verdim.

2017 yılı benim hayatımın en kötü yılı olmuştu, gerek maddi gerek manevi. Bu dönemde çıkardığım bir kurstu, ilk ücretli kursumdu. Paralı eğitime karşı değilim, hakkıyla yapıldığı sürece. Fakat ilk kursumun acemiliğindendir belki, yeterince hakkını verdiğimi düşünmüyorum. Bundan dolayı, temel eğitimleri ücretsiz olarak paylaşmakta bir problem görmedim.

Eğer kursu daha önceden parayla satın alıpta bu duruma itirazını olan arkadaşlarım varsa ( ki olmayacağını umarım ) paralarını iade edemem 🙂 Fakat bir sonraki çıkaracağım kurs için ücretsiz kuponları bende hazır, merak etmesinler.

Doğru olduğunu düşündüğüm bir şeyi yapmaya karar verdim, kahretsin ki fazla tez canlıyım 🙂 O yüzden düşündüğümü hemen yapma gibi kötü bir huyum var. Neyse, umarım bu temel dersler birilerinin gelişimine fayda sağlar. Kursu alan arkadaşlarım, sizlere sesleniyorum. Sayenizde şu an bu kurs videolarına ücretsiz erişebilecek bir sürü insan, bolca dua alacağız 🙂

Hoşçakalın, sevgiyle kalın.

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Sıfırdan PHP ve MySQL Derslerim Artık Ücretsiz!” için 9 yorum

 1. Herkesin bu güzel kursa erişebilecek olması çok sevindirici :), yeni dersler için beklemediyiz.

 2. Canın sağolsun. Ücretli almıştım. çok para da verdiğim söylenemez ama zaten açık açık anlatmışsın. Hayır dua alacağımıza/alacağına eminim. Sonraki kursu daha içine sinecek bir kalitede hazırlayacağına inancım tamdır. Kolay gelsin.

 3. Açıkçası kursa parasını verip satın almış birisi olarak bu yazıdan sonra kendimi biraz kullanılmış gibi hissettim. İşin ilk başından beri eğer sana destek olmamızı isteseydin eminim ki seve seve birçok kişi gelip sana iş teklifi eder ve freelance çalışmayı sürdürürdün fakat bu yaşanan hadise ile ilgili kötü bir düşünceye (tam manasıyla) sahip değilim. İnsanların bu videolarla bilgilenip, yanlışlarını düzeltebileceği için çar çöp bilgiyle iş yapmaya çalışmayacaklarını düşündüğüm içinde mutluyum. Fakat ne olursa olsun, böyle bir hadiseyi sonraki kurs için ücretsiz kupon dağıtarak çözmek yerine hiç dağıtmadan da (videoları ücretsiz yayınlamayarak) çözebilirdin. Emin ol ki Tayfun kardeşim, kaliten tartışılmayacak derecede iyiken biz gidip o kursu sana destek olmak için yine satın alırdık. Böyle yaparak hem kazancının önüne geçmiş oldun, hemde insanların kurslarını satın almaması için akıllarında bir soru oluşturdun. Çoğumuz ihtiyacımız olduğu için değil sana destek olmak için şuan ki php kursunu satın almıştık. İyi akşamlar.

 4. Kursu satın almıştım geçen sene, ondan önce de youtube da videolarını takip ediyordum. Eski ve yaşlı öğrencilerindenim. Senden çok şey öğrendim, bu kurs da sana destek olmak, teşekkür etmek için vesile olmuştu para verip aldığım için pişman değilim, bir sonraki kursunu da sabırsızlıkla bekliyorum. (hatta bununla ilgili mail bile atmıştım, “sıfırdan e-ticaret sitesi yapmak gibi bir kurs hazırlamayı düşünmez misin çok faydalı olur, güvenlik, kredi kartı bağlantısı yapmak vs öğrenmek açısından” diye). Kurslarının ve anlatım tarzının tanınması adına iyi olmuş bence ücretsiz yapman. Bir sonraki kursunu daha çok kişi alacaktır diye düşünüyorum.

 5. Zamanında youtube üzerindeki videolarınızdan birçok şey öğrendim ve sizi takip etmeye başladım. Daha sonra udemy’de eğitimlerinizi görünce hemen aldım. Henüz oradan izlemek kısmet olmadı ama şimdi ücretsiz olarak yayınlayacağınızı görüyorum. Eminim ki birçok kişi eğitimlerinizden çok şey öğrenecek. Tüm paylaşımlarınız için teşekkür ederim.

 6. valla sizi tebrik ediyorum kaç yıldır takip edip anlatıklarınızdan faydalandım en son udemy den kursunuzu satın aldım size destek olsun diye ayrıca anlatıklarınızdan tekrar faydalandım .
  yukarıda yazdığınız okuyunca bu yaptığınızı ayrıca takdir ettiğimi bilmenizi isterim
  saygılarla

 7. Ücretsiz PHP öğrenmek isteyenler sayende güzel bir kaynağa ulaşmış olacaklar. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.