Benim için 2015 nasıl geçti?

19 yorum

Artık her yıl gelenekselleşmiş yıl nasıl geçti yazımı yazmadan rahat edemiyorum 🙂
2015 yılının bende nasıl izler bıraktığından kısa kısa bahsederek notlarıma eklemek istiyorum.
Çünkü daha sonra dönüp dönüp bu notları okuyarak duygulanıyorum ^^

Bu sene hayatımdaki en büyük olay darkod ofisini kurmaktı.
2011’de diğer ekip arkadaşlarımla birlikte freelance olarak devam ettirdiğimiz darkod ekibini, 2015’de Eskişehir merkezli olarak ofis ortamına dönüştürdük ve artık darkod freelance ekibi olarak değil, darkod interaktif ajans olarak hayatımıza devam ediyoruz 🙂

IMG_2577

Ayrıca Ankara’dan tolga, Konya’dan kuzenim Murat ve Antalya’dan Mert abim darkod ekibi için Eskişehir’e yerleştiler. Artık kocaman bir aile olduk diyebilirim 🙂

1 senedir oturduğumuz merkezdeki evimizden yakın zamanda daha sakin mustakil bir eve taşındık.

Yazın ofise gidip gelmelerim kolay olsun diye bisiklet almıştım, şimdi kuzu kuzu evde beni bekliyor 🙂

Soğuk bir gecede yürürken ufak yavru bir kedi buldum. Daha gözleri yeni açılmış, bana bakıyordu öyle 🙂 Onu sahiplenerek ofisimize getirdim, artık bizim bir gecemiz var.

11311360_523029041187518_41933097_n

Uzman Cevap bir kaza sonucu tüm yedekleriyle birlikte silinmişti. Ona yeniden hayat vererek daha güzel daha stabil çalışan bir sistem ile yayına soktum.
http://www.uzmancevap.org

Şuan hali hazırda birkaç farklı projem daha var. Daha da fazlalaştırmayı düşünüyorum 🙂

Ayrıca 2016’da ekip olarak hazırlayacağımız ilk 2 projemiz. 1- Prototürk 2- Psd2Html projesidir. Onların detaylarını da yakında sizlerle paylaşırım 🙂

2 aylığına bir proje için kıbrısa gittim, girne’de 2 ay geçirdim. Güzel eğlenceli günlerdi 🙂

Bu yıl 200+ bin TL üzeri kazanç sağlamışım. Bunu paylaşmak istiyorum çünkü belki beni takip eden arkadaşlarıma ilham olur. Çok çalışan çok kazanır, bu hayatın altın kuralıdır 🙂

Şuan hızlıca bu yazıyı yazmak zorunda kaldığım için çok detaylandıramadım. Daha sonra aklıma geldikçe eklemeler yaparım.

Hepinize güzel bir yıl diliyorum. Umarım 2016 hepimiz için daha iyi bir yıl olur.

Son olarak kendi yılbaşı şarkım ile yazımı sonlandırıyorum 🙂

Ayrıca bkz:
Benim için 2014 nasıl geçti?
Benim için 2013 nasıl geçti?
Benim için 2012 nasıl geçti?

Yorumlar (19)

Birisi demiş ki;

@Tayfun Erbilen, Tayfun Hocam haklısın para kazanmak mutlu olmaya engel değil hatta mutlu olmak için bir sebep ama görüyorsun, yeter ki yurtdışında, en azından can güvenliğimizin olduğu bir yerde çalışabilelim diye buna bile dünden razı olduk.

Tayfun Erbilen demiş ki;

@Birisi, para kazanıp aynı zamanda mutluda olabilirsin. Senin elinde herşey. Ne yazık ki yurtdışı her zaman o mutluluğu getirmiyor :)

Birisi demiş ki;

200 bin liralara gerek yok, 25 bin dolara yurtdışında çalışmak isterdim. Zaten almanyada, ingilterede asgari ücret 20 bin dolar civarı. Param çok olmasın ama mutlu olayım be.

Necmi Çolak demiş ki;

helal olsun valla videoların sayesinde dahada geliştiriyorum kendimi teşekkür ederim.

Jonny demiş ki;

Güzel işlere imza atmışsınız tebrik ederim. Herkesin merak ettiği gibi 200 bin kazancıda açıklasanız çok güzel olacak :)

Murat Altunok demiş ki;

Öncelikle hayırlı seneler. Güzel bir yıl geçirmiş ve bunu dile getirmişsiniz :) Allah 2016 yılınızı da çok daha bereketli kılar. Bu yıl bootstrap a giriş yapma düşünceniz var mı? VArsa çok sevinirim. Bu arada öğretmek bir sanattır bu sanatı gerçekten yapabilen sayılı kişilerdensiniz. Herşey için çok teşekkürler.

ahmet günçe demiş ki;

hocam tebrikler, çalışıyoruz da biz senin kadar iş bulamıyoruz ne önerirsin bu konuda?

Mr. Struggler demiş ki;

Tayfun kardeşim
İlham kaynağı olması açısından 201 Bin TL para kazandığını paylaşmışsın :)
Bu noktada 2015 yılı içerisinde ne gibi bir yol izledin yani şirketlerin resmi web sitesini mi yaptın, bir kişinin büyük bir projesinde mi çalıştın bu noktada neler yaptın onu da paylaşırsan daha bir ilham verici olur :D

Huseyn Mikayil demiş ki;

Estafirullah, üstad sensin hocam :)

John Doe demiş ki;

Şu +200 Bin TL kısmı hikayenin en çekici tarafı :).
Kodlama derslerinden ziyade birazda kazanç odaklı yol gösterirsen seviniriz :)

Tayfun Erbilen demiş ki;

@Huseyn Mikayil, tasarım bana ait üstadım :)

Yusuf Balyemez demiş ki;

Seni bu seviyelerde görmek beni gerçekten çok memnun etti. Senin sayende PHP kodlamayı sevdim. Şuanda Öğretmen oldum atandım. Ek gelir olarakta Php programlama ile işler yapıyorum.Bu aralar okul işleri yoğun olduğundan fazla geliştiremedim kendimi. Allah daha da çok kazançlar nasip etsin :)

Huseyn Mikayil demiş ki;

Selam ben Azerbaycandan Huseyn :) Helal olsun hocam, her geçen sene daha büyük başarılara imza atıyorsunuz, geçen sene de yazmışdım buraya bu sene de merakla okudum ve yorum yapıyorum, geçen sene de aynısını söylemiştim yıne aynısını söyleyim inşAllah kazancınızın 10 kat ve daha fazlasını bu sene kazanırsıniz :) . Bi de birşey soruyum izninle. uzman cevab-tasarımını sıfırdan kendiniz mi tasarladınız yoksa hazır template mi? Benim de ihtiyacım var da bu tip şablona.

Ahmet Çağlar demiş ki;

maşallah :)

Hüseyin Gülşin demiş ki;

Merhaba ağabey, psd to html2 düşüncende hazırlayacak olursan eğer şöyle bir öneri de bulunacağım, bu video, uzmanlara değilde başlangıç-orta seviyedeki kişilere yönelik olursa daha iyi olur. Hızlıca değilde normal seviyede ve detaylı bir biçimde daha iyi olacaktır. Önerimi düşünürsen sevinirim. :)

Junior demiş ki;

Sanada iyi yıllar abi bu 200 bin tlyi uzman cevaptan yani tek bi projeden mi kazandın. Bizde bu işlere senin sayende başladık ;)

Bora demiş ki;

valla tayfun abi,darkodun interaktif ajans olarak hayatına devam etmesine çok sevindim,her yıl bu yazıları okuyorum.ayrıca tüm derslerinide izliyorum :)

aykut kasva torbay demiş ki;

Başarılarının devamını dilerim Tayfun! sayende birçok şey öğrendik! sanada Mutlu yıllar

Baran Somaklı demiş ki;

En beklediğim yazıydı abi. Umarım 2016 senin için daha iyi olur. Her şey gönlünce olsun bize kattıkların için teşekkürler :)

Yorum Gönder