Zopim ile Web sitelerinize canlı destek ekleyin!

Yakın zamanda uzman cevap için bir canlı destek bölümü ekledim. Bir arkadaşı görevlendirdim, gelen taleplerle belli aralıklarla o ilgileniyor. Güzelde oldu, site içi görüşleri almak için çok iyi oluyor. Bunu zopim ile yapmakta ayrı bir güzel oldu. Hem ücretsiz kullanabiliyorsunuz (ücretli versiyonuda var) hemde ayrıntılı istatistik alabiliyorsunuz. Ayrıca android ve ios için uygulamaları mevcut.. Telefonunuzdan ya da tabletinizden de kolayca yönetebiliyorsunuz.

Widget Oluşturma

Öncelikle zopim.com‘a girip üye oluyorsunuz.. Daha sonra Şuradan bir widget oluşturuyorsunuz.. Bu sitenize koyacağınız canlı destek bölümünün widget’ıdır. Buradan renkleri konumunu vs. ayarlayabiliyorsunuz.. Dilleri vs. değiştirebiliyorsunuz. Her şeyi ayarladıktan sonra verdiği bir kod var, bunu sitenize eklemeniz yeterli oluyor.. Kod şöyle bir şeye benziyor;

<!--Start of Zopim Live Chat Script-->
<script type="text/javascript">
window.$zopim||(function(d,s){var z=$zopim=function(c){z._.push(c)},$=z.s=
d.createElement(s),e=d.getElementsByTagName(s)[0];z.set=function(o){z.set.
_.push(o)};z._=[];z.set._=[];$.async=!0;$.setAttribute('charset','utf-8');
$.src='//v2.zopim.com/?1t4wFgPYUwC8BPedR3YVMrFbzdVmwTpL';z.t=+new Date;$.
type='text/javascript';e.parentNode.insertBefore($,e)})(document,'script');
</script>
<!--End of Zopim Live Chat Script-->

Dashboard Hakkında

Zopim’in dashboard’unda her şeyi görebiliyorsunuz.. Hangi kullanıcı nerede, kaç kişi aktif, kaç kişi sohbet bölümüne tıklamış.. Birisi yazdığında güzel bir sesle uyarı veriyor 🙂 Sesleri vs. ayarlayabiliyorsunuz. Ayrıca siz offline’ken gelen mesajlarıda bu dashboard üzerinden görebiliyorsunuz.

zopim dashboard

Mobil Uygulaması

Mobil uygulama olabildiğine sade. Gelen mesajları, anlık sohbetleri vs. görüp yönetebiliyorsunuz. Ayrıca burada da ses ve bildirim ayarlarını yapabiliyorsunuz..

image

Sonuç?

Ben kullandım ve hoşuma gitti. Yakında deneme üyeliğim bitecek, ücretli sistemine geçeceğim.. Para yatırmak zorunda değilsiniz ama tüm özelliklerini kullanabilmek için yatırmanız gerekiyor. Zaten para yatıracaksanız da böyle şeyler için yatırın, değer 🙂

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Zopim ile Web sitelerinize canlı destek ekleyin!” için bir yorum

  1. Zopim’i bi e-ticaret projemizde kullanmıştım oldukça kullanışlı ancak üyelik süresi bitince eski saçma görüntüsüne dönmesi ve free olan budur daha iyisini istiyor ve sitene uyumlu hale getirmek istiyorsan para istiyoruz dercesine bir deneme sistemi kurmuş. Parasıda bişey değil ancak daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm Olark’ı denemeni tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.