Youtuber olmak için adım adım!

Geçen sene bir çok kez video çekip youtuber’lığa adım atmak istedim. Yani içinde benim olduğum, beni göreceğiniz türden videolardan bahsediyorum. Eğitim videolarımı zaten çekiyorum, onunla karıştırmayın.

2016’da bu iş için baya bir yatırım yaptım, nedense ben bir şeyi yapmadan önce onla ilgili malzemeler alırım. Hani her şeyim olur o işle ilgili, ama işle ilgili bir fikrim olmaz sonrada çoğu zaman o işi yapmam 😀 İşte bu durum yine kendini tekrar etmesin diye yeni yıla girerken kendime bu sene youtuber olacağım diye söz verdim.

Eğer bu sene ben güzel bir şeyler yapamazsam, uzun bir süre bu fikri aklıma getirmem 😀

GoPro’nun 5. versiyonunu aldım, bende daha önce 3. versiyonun session modeli vardı, oda su geçirmiyordu ama bu yeni modeli baya bi sevdim. Ayrıca sesli komut verip işlem yapma özelliği falanda var, bide ona uygun bir tripod buldum ki tadından yenmiyor, her yere koyabiliyorum artık çekim yapmak için. Peki ben bu kadar şeyi çekiyorum da ne yapıyorum o videoları, hani nerede? Kendime saklıyorum, mükemmeli arıyorum 😀

Bir gün gerçekten güzel bir video çektim dediğimde, burada gururla tanıtacağım o videomu 🙂 Şimdilik hoşçakalın.

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Youtuber olmak için adım adım!” için 7 yorum

  1. Abi yaptığın şeyi en iyi şekilde yapmayı istemen normal bir şey ama mükemmeli aramak genelde sonuç vermeyen bir çaba oluyor. Her seferinde daha iyisini yapacağım diye aylardır bitmeyen projelerim var, halbuki mükemmeli yakalamaya çalışmak yerine sadece iyiyi yakalamak isteseydim şimdiye çok daha başarılı olmuştum. Yerinde olsam hiç beklemezdim, en azından birkaç tanesini Youtube’a yükler insanlardan geri dönüşler alırdım. Bence hemen yüklemeye başlamalısın 🙂 İlk takipçin de ben olayım 😀

  2. Tayfun abi siz de mi YouTuberlığa girişiyorsunuz? 😀 Bende YouTuberlığa girişmeye çalışıyorum diyebilirim. Neyse inşallah mükemmel videoyu çabuk yakalarsın da youtube de paylaşırsın. 🙂 Merakla videolarını bekliyor olacağım. Malta’ya selamlar..

  3. Reis hazır ekipmanların varken baştan sona yeni bir eğitim serisine başlasak angular js de ?

  4. hocam bu iş php kodları gibi su dersin videosunu cekiyim yok lan biseyler daha cıktı biraz daha ogreniyim öle cekiyim yok lan biseyler daha eklicem böle sonsuz donguye kadar gider basitten basla bence baslamak onemli….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.