Yeni Proje – Uzman Cevap (Tanıtım)

Merhaba arkadaşlar, boşluğumun olduğu şu günlerde yeni bir proje yapmaya karar verdim.. Darkod ekibide bu işin içinde tabiki 🙂 Darkod ekibi kimdir diye soracak olursanız darkod bir freelance ekibidir.. Onuda başka bir konuda anlatırım inşallah ^^ Neyse Şu yazımda bahsettiğim gibi bir fikrin ilk ya da orjinal olması gerekmiyor.. Önemli olan bir kitlenin ihtiyaçlarını karşılayabilmek.. Ve ben inanıyorum ki bu projede bunu başaracağız.. Nasıl mı?

Prototürk’de forum kuruluyken en çok aktif olan kıısmlar soru-cevap bölümleriydi.. Buda ülkemizde birçok kişinin cevaplanmamış soruları olduğunu gösteriyor.. Stack Overflow‘dan ilham alarak geliştirdiğimiz bu projede artık sorularınız cevapsız kalmayacak.. Yani en azından öyle umuyoruz 🙂 Ben ve birkaç kişinin daha başlangıçta mümkün olduğunca sorulara cevap vermeye çalışacağı ilk dönemlerde belki biraz yavaş ilerleyeceğiz.. Ama daha sonra kendine kendine işleyen bir sistem halini alacak uzman cevap..

1 Eylül’de açmayı düşünüyoruz.. Henüz tasarımları bitmiş durumda değil malesef.. %70 tamamlanan tasarımların görüntüleri aşağıdadır.. 4 gündür css ile bunları hazırlamaya çalışıyorum 🙂 Her sayfayı özenle hazırlıyor ve bir sonraki sayfaya geçiyorum 🙂 Tasarımdaki eksiklikleri, beğenmediğiniz kısımlarıda dile getirebilirsiniz.. Revize etme şansım var, her türlü fikre açığım yani 🙂

Ana Sayfa

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Kayıt Ol Sayfası

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Etiketler Sayfası

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Soru Sayfası

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Profil Sayfası

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Soru Sor Sayfası / Bölüm 1

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Üyeler Sayfası

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Üye Girişi Yapıldığında Gözükecek Header

Yeni Proje - Uzman Cevap (Tanıtım)

Şuan için sizden istediğim proje aktif olduğunda sizinde aktif olarak bu proje içerisinde yer almanız.. Gerek soru sormanız, gerek cevap vermeniz.. Böylece iyi bir başlangıç yapıp devamını getirebiliriz..

Facebook Sayfamız;
https://www.facebook.com/uzmancevap

Outlook Adresi;
[email protected]

Web Site Adresi;
uzmancevap.org

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Yeni Proje – Uzman Cevap (Tanıtım)” için 16 yorum

 1. Şimdiden ellerinize sağlık,İçerik ve görsellik olarak çok başarılı gözüküyor.Umarım hakettiği yerlere gelecek bir proje,çok faydalı olucağına içten inanıyorum.

 2. İçindeki insanlara yardım veya bir şeyler öğretme aşkı hiç bitmeyecek sanırım . Helal olsun Tayfun . Güzel proje başarılar

 3. Ben de soru cevap sitelerinden fazlasıyla faydalananlardanım. Aslında direkt olarak oralarda takılmam ama google'a sorduğumda hep beni – %99 yabancı- bu tarz sitelere gönderiyor. Ve çok güzel cevaplarla karşılaşıyorum. Yerli olarak bir de kodhatasi.com vardı yanlış hatırlamıyorsam. Yerli yapımların artması adına güzel seçim olmuş. Başarılar 🙂

 4. Tasarım muhteşem fakat etikler daha sade olsun, başına icon falan ve tek satır olmasın derim ben tabi size kalmış 🙂

 5. enescim etiketler bir nevi kategori sistemini oluşturacağı için bazsı belli başlı (örn: facebook, android, windows) gibi başlıklarda görseller eklemek daha mantıklı geldi bana.. Ama dediğini yine dikkate alacağım, teşekkürler.

 6. Tasarım çok güzel olmuş yanlız gözüme birşey takıldı, Domain uzmancevap ama profil sayfasında kişinin uzmanlık alanlarını belirtiği bir bölüm yok eklenirse bence daha iyi olur.

 7. Evet o aklımda olanlar arasında.. Kişinin uzmanlık alanları sitedeki etiketler doğrultusunda belirleneceği için henüz bir şey tasarlayamadım, teşekkür ederim hatırlattığınız için 🙂

 8. 🙂 Eskiden olsa dediğini kabul ederdim ama ben tahmin ettiğinden daha istikrarlı biriyim emin ol.

 9. Ama; gerçekten "-mu" kesinlikle ayrılmalı. 😀 Dilimiz bu kadarını hakediyor olsa gerek. 🙂

  Proje güzel olacak gibi duruyor. Neticede özgünlük elbette önemli ama daha da önemlisi projenin arkasında duracak kişilerin kimler olacağı. Bu bakımdan soru-cevap mantığı bu şekilde forumlardan daha güzel işleyecektir.

  Hayırlı olsun şimdiden.

 10. "bu sizi ilgilendiren bir konu değil, hergün çekeceğime dair söz verdiğim için bu sözü yerine getiriyorum.. Sanıyormusunuz ki onca boş vaktimde ne yapacağımı şaşırmış durumdayım? Yazık, hala bu denli yorumlar gelmesi beni üzüyor." Php Başlangıç eğitimini bitirin dediğimde verdiğiniz cevap.

 11. Proje hazırlamaya çalıştığımdan dolayı vaktim gidiyor olabilir mi? Bilmiyorum hiç eğitim videosunu çektiniz mi, eğer çektiyseniz bilirsiniz ama çekmediğinizi farz edip bir şeye açıklık getirmek istiyorum. Hani her gün aynı yemeği yemekten sıkılırsınız ya, bir süre sonra farklı bir tat ararsınız.. Buda aynen öyle bir şey. İnsanın her zaman ders videosu çekesi gelmiyor, yani günlerimi uyuyarak bile geçiriyor olsam (ki böyle olmuyor malesef) çekesim yoksa çekemem.. Haa çekerim sizi kırmayıp ama oda hayal kırıklığı olur, eğitici olmayan bir eğitim videosu.. Her neyse kısaca bir şeyi rica etmek önemli, emir vaki yapmak değil..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.