www.konusarakogren.com İngilizce Eğitim Sistemi

unnamed

İngilizce öğrenmek için tüm bireyler ilkokuldan başlayan bir eğitim sürecine girerler. Ve genellikle alınan eğitimler gramer ağırlıklı olduğu için çok iyi öğrenilse de pratiğe geçmediği müddetçe kullanılamamaktadır. Yeni yeni keşfedilen bu eksiklik üzerinde çalışan yetkililer dil eğitiminde daha fazla pratik sağlayabilmek adına konuşma kısmı ağırlıklı programlar hazırlamaya çalışmaktadırlar. Özellikle iş yaşamında İngilizce çok daha gerekli olmakta ve kurumsal şirketlerde iyi bir kariyer elde edebilmek için dil eğitiminde ileri düzey seviyeler çok önemli olacaktır.

www.konusarakogren.com adresinde tamda bu alanda muzdarip olan bireyler için kalite ve verimli dil eğitimleri verilmektedir. Eğitim pratiğe dayalı olmakta ve bu sayede her statüden farklı bireyler oldukça kaliteli eğitimler almış olabileceklerdir. Skype ve sabit telefon aracılığı ile eğitimler verilmektedir. Öncelikle kişilerin seviyelerinin belirlenmesi için birkaç dakikalık bir telefon görüşmesi gerekli olacaktır. Eğitmenlerin tamamı Amerikalı olmakta ve telaffuz alanında çok önemli başarılar sağlanmaktadır. Kişiye özel eğitim programları hazırlanmakta buda alınan eğitimin kişilerin eksikliklerini gidermesin sağlayarak çok daha sağlam bir temel üzerine dil bilgilerini inşa etmeleri sağlanacaktır. Eğitimler için belirli bir yer şart olmamakta, ister evden ister işten müsait olunan her alandan eğitim almak mümkün olacaktır. 10, 20, 30 dakikalık eğitim süreleri bulunmakta en uygun süre seçilerek eğitim programlarına başlanılabilmektedir. Site üzerinde bulunan öğrenci panelleri sayesinde her gün yapılan derslerin tekrarı bulunmakta kursiyerler eksiklikleri bu tekrarlarda görerek bir sonraki ders için ezberlenecek kelimelerle çok daha iyi bir şekilde hazırlanmaktadır. Ders saati için 06:00 ile 24:00 arasında herhangi bir saat dilimi seçilebilir. Öğrenciler okuldan sonra, çalışanlar iş çıkışında ya da öğlen molasında İngilizce eğitimi alma fırsatı yakalayabilir. Eğitmenlerle konuşarak alınan eğitimler panellerdeki ödevler ve quizler ile desteklenerek ilerlendiğinde de çok verimli sonuçlar ortaya çıkabilecektir.

Pratik alanında kendinizi geliştirmek için pek çok materyale ihtiyaç duyulacak, bunlar arasında günler, haftalar, aylar, saatler gibi belirli konu başlıkları altındaki kelimelerin ezberlenerek zihinlere yerleştirilmesi konuşma alanında pratiklik sağlayabilecektir. Deyimler, atasözleri, güzel sözler gibi kalıp cümlelerin öğrenilmesi de pratik alanında çok önemli bir başarı elde etmiş olacaktır. Kalıp sözlerin ezberlenmesi ile konuşma alanında çok daha akıcı cümleler kurma imkânı da elde edilir. ingilizce aylar sırası ile saymak gerekirse; january, february, march, april, may, june, july, august, september, october, nevember, december olarak ifade edilecektir. Cümle içerisinde kullanımlarda pratiklik sağlayacak bu ayların zihinlere yerleştirilmesi cümle içerisinde çok fazla kullanılması ile olabilecektir. Bunların yanında mevsimlerin İngilizce karşılıkları olarak ta; spring, summer, autumn, winter olarak saymak mümkündür. Bu kelimelerin Türkçe karşılıkları öğrenildiğinde pratik olarak konuşma aşamasında cümle içlerinde yer alması çok daha pratik olacaktır. Konuşarak öğren sitesi içerisinde de bu alıştırmalar öğrenci panelleri üzerinde bulunmakta, her ders öncesinde bir sonraki ders için ezberlenmesi gereken kelimeler arasında bu gibi kelimeler verilmektedir.

Yayınlayan

Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“www.konusarakogren.com İngilizce Eğitim Sistemi” üzerine 3 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.