Ve “Çomar” Döndü!

Yaklaşık 1 ay önce bir iş için çanakkalede olduğumu blogumda konu olarak belirtmiştim.. Ben çanakkaleyken, çomar’a araba çarpmış ayağından yaralanınca sağolsun buradaki hayvan sever komşularımız belediyeyi aramışlar, iyileşmesi için belediye gelip barınağa götürmüş..

Ben bu durumu çanakkale’den geldikten birkaç gün sonra öğrendim.. Benimde gözlerim hep çomarı aradı o birkaç gün, ama gariptir ki bulamadım onu.. Arada böyle oluyordu, sokak köpeği sonuçta kafasının estiğine hareket ettiği için bazen bulunması zor bir hayvan haline geliyor 🙂 Ama tabi hiç bu kadar fazla olmamıştı, bir şey mi oldu diye düşünürken çomarı birlikte beslediğimiz küçük bir çocuk daha var burada, araba çarptığını söyledi..

Ben tabi çok üzüldüm, 2-3 aydır çomarı besliyorum ve ona bir şey mi oldu diye çok kaygılandım.. Belediye barınağını aradım bilgi aldım.. Neyse ki çok ciddi bir şey yokmuş 🙂 Ancak bacağı enfeksiyon kaptığı için yaklaşık 1 ay kadar orada kalması gerekiyormuş iyileşme süreci için..

Ben tabi belli bir süre sonra umudumu kesmiştim açıkçası.. Bugün yine mahallemizde bulunan “küçük” adını verdiğim dişi köpeği beslemek için çıktım.. Verdim tavuğunu balkondan bir bakayım dedim, baktım başka tanımadığım bir köpek tavuğunu almaya çalışıyor 🙂 Sonra bir ses duydum, sağ tarafa baktım bizim çomar dikmiş kuyruğu havlayarak geliyor.. Valla ikisini de bezdirdi hayattan bugün 😀 Onu görünce nasıl sevindim, nasıl sevindim anlatamam 🙂 İndim hemen, besledim çomarı.. Sarıldım oynadım ettim 😀 İyiden iyiye bu hayvana bağlanmışım ben, imkanım olursa onu yanıma alıp besleyeceğim ama şimdilik pek mümkün gözükmüyor, bakalım hayırlısı 🙂

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Ve “Çomar” Döndü!” için bir yorum

  1. Ne güzel şey bizim buradakileri yaklaşık 1 yıl önce topladılar şimdi bir tane bile göremezsin:(

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.