Uzman Cevap Yayında..

10 gün önce şu konumda bahsettiğim projemi bugün beta olarak yayına başlatmış bulunuyorum 🙂 Yaklaşık 4 günde hazırladığım css tasarımını, 15 günde yazılıma aktardım ve şuan için son hali bu şekilde 🙂 Aslında 1 Eylül’de açılacaktım ancak eksiklikleri, hataları ve fikirleri almak için 5 gün önceden açma kararı aldım..

Bu proje stack overflow‘dan ilham alınarak geliştirilmiş bir projedir.. Elbette bende farklılıklar katarak yoluma devam edeceğim, mantığı soru-cevap’tır zaten bu tür projelerin 🙂

Türkiye’de birkaç tane bu şekilde proje var, ancak yeni bir alternatifin olmaması için hiçbir neden yoktu önümde 🙂 Ve bende uğraşıp yeni bir alternatif çıkardığımı umuyorum..

Açılışından birkaç saat sonra 40 üye, 14 soru ve 70 cevap‘a ulaştı projem 🙂 Umarım bu hızlada devam eder.. Uzman Cevap’da herkes özgür bir şekilde “her 10 dakikada bir olmak üzere” yeni soru sorabilir.. Ve aynı soruya “her 5 dakikada bir olmak üzere” cevap yazabilir..

Şimdiden sıcak bir ortam oluştu bile 🙂 Hadi sizde uzman cevap’da bir üyelik alın, bugün değilse bile yarın belki soracak birşeyleriniz olabilir..

Site: uzmancevap.org

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Uzman Cevap Yayında..” için 16 yorum

 1. benim görüşümle:
  TASARIM: Beğenmedim tasarımı. Sade olmuş. Renklerin beyaz ağırlıklı olması, ne bileyim daha hoş bir şeyler beklerdim…

  İŞLEV: Çok iyi, tıkır tıkır çalışıyor maşallah 🙂 Sistemini çok beğendim, zaten çok tutulur bu, yakında **en az** pr4 olur benden söylemesi 😀

  ////ÖNEMLİ NOT: Hocam tebrik ederim tüm sorulara yetişiyorsunuz, bu sitenin yayın hayatına girmesi çok iyi oldu bence 🙂

 2. Biri sorumu sordu değil,
  "Biri soru mu sordu" olmalı doğrusu.

  Profesyonel yayına geçmeden önce bunu hemen düzeltin derim 🙂 Yoksa imajı bozar.

 3. Tasarım güzel olmuş ama bootstrap kullanabilirdin bence kırmızı bootstrap butonları çok hoş olurdu beyazın üzerinde, koyu mavide hoş durabilir

 4. Renklerin beyaz ağırlıklı olması minimal tasarımı ön plana çıkarmış çok da güzel olmuş.

 5. Tayfun abi, ben kayıt oluyorum e-posta doğrulaması istiyor ama e-postaya mail gelmiyor. Yaklaşık 3 kere denedim. Yardımcı olurmusun lütfen.

 6. 3 hafta önce SvMedeT adı ile kayıt olmuşsun, üyeliğin onaylı gözüküyor.

 7. Tayfun abi, kayıt olduktan sonra bana mail gelmedi, bildirim aracı ile bildirmiştim hatta. Şimdi giriş yaptım onaylı gözüküyor ama bana mail gelmedi %100 eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.