Php Dinamik Form Sınıfı

Kendim kullanmak için hazırlamıştım, ilk sürümü olduğu için çok gelişmiş bir sınıf olduğunu söyleyemem 🙂 Ancak ilerleyen sürümlerde daha sağlıklı olmasını umut ediyorum. Yinede bu şekilde bile ben kullanacağım şahsen ^^

Ne işe yarar?

Bu sınıf sizin için dinamik olarak sizin belirlediğiniz elemanlardan oluşan form oluşturur ve bu formdaki bilgileri bir dosyaya daha sonra kullanmanız için kayıt eder. Kısaca veritabanı olmadan basit web sayfalarınızı yönetilebilir hale getirmenizi sağlar.

Demo;
http://www.erbilen.net/lab/DynamicForm/demo/

Daha fazla bilgi için döküman sayfasına gözatın;
http://www.erbilen.net/lab/DynamicForm/

İNDİR
https://github.com/tayfunerbilen/DynamicForm

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Php Dinamik Form Sınıfı” için 16 yorum

 1. Kardeşim verdiğin bilgiler için çok çok teşekkür ederim.ALLAH razı olsun.Gerçekten güzel bir çalışma yapmışsın.Çalışmalarında başarılar dilerim.

 2. Gayet zekice olmuş ellerine sağlık. Peki veritabanı kullanmadan önerebileceğin bir şifre giriş ekranı mevcutmudur güvenli olması açısında.

  1. bunu videoda da bahsettiğim gibi basit işlemler için kullanın. giriş işlemleri vs. için veritabanı şart. Ama yok ben istemiyorum dersen kullanıcı adı ve şifre için 2 alan oluşturur panelden belirlersin. giriş yaparken o değerlere eş ise session’ları başlatırsın. ama ben bunu tavsiye etmiyorum.

 3. Hocam Çok Güzel Eline Sağlık Başarıların Devamını Dilerim. uzman47

 4. Tayfun hocam ders güzel. Fakat bize birde artık sınıf yapılarında bahsetsen olur mu acaba? 🙂

 5. Merhaba, phpstorm’da bu yazı tipini(consolas) uyguluyorum ve bir de bold yapıyorum fakat seninki gibi çıkmıyor. Ayarlarını söylersen sevinirim.

  1. Tam hatırlayamıyorum çok ayar yaptım. Yazı boyutunu büyütüp deneyin belki o şekilde benzer. ama benimki de consolas onu biliyorum.

 6. Abi, 5 Tane veri ekleyebilirmiyiz bu tarz ? Farklı farklı değerlerde ?

 7. Tayfun, eline sağlık. Herşey çok güzel. Ancak sana birşey danışmam gerekiyor. Şimdi biz mesela olduda bazı kısımlarda kalın yazmak istedik. Örn: “Bu bir hakkında yazısıdır.” Ben bunu şöyle yapmak isteyince kabul etmiyor input; “Bu bir hakkında yazısıdır.” Acaba input’a veya form’a özellik mi atamak gerekiyor. Yardımcı olursan sevinirim. Birde .htpasswd yapsak sağlıklı olur mu?

 8. Hocam çok iyi olmuş .. Am bir sorun var. Bazılarımız(ben dahil) sınıf yazmayı ve ya yapısını falan bilmiyoruz. Bunun için de bir ders çekerseniz iyi olurdu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.