Ne İzleyeceğini Bilmeyenlere – Fikry.Net

Ne İzleyeceğini Bilmeyenlere - Fikry.Net

Boş vakitlerimde ya yabancı dizi izliyorum, ya da film izliyorum.. Hal böyle olunca, bir çok filmi ve diziyi izlemiş birisi olarak yeni şeyler bulma konusunda sıkıntı yaşıyorum.. Bazen tamamen rastgele seçip izlemem bile gerekebiliyor.. Varlığından haberdar olduğum ancak daha henüz bugün kullanma fırsatı bulduğum fikry projesini tanıtacağım sizlere bu yazımda..

Fikry Nedir?

Fikry, size izlemeniz için film tavsiye eden bir servistir. Ancak tavsiye ettiği filmler alelade değilde, özenle seçilmiş ve izlenmesi gereken filmlerden oluşuyor.. Buda fikri cazip hale getiriyor 🙂 Ayrıca film türüne görede tavsiye alabiliyorsunuz.

Bence ilk sürümü olarak oldukça kullanışlı bir sistem olmuş, ancak ilerleyen zamanlarda geliştirilmesini umut ediyorum.. Örneğin izlediğim filmleri listeme ekleyebilirsem iyi olur, böylece daha önce hangi filmleri izlediğimi görmüş olurum.. Ayrıca seri filmlerde örneğin (alacakaranlık serisi gibi) yeni bölümleri eklendiğinde sistem bana bunu bildirebilir. Bilemiyorum, konu film olunca bir çok şey yapılabilir.. Örneğin ileride türe göreden öteye gidip oyuncuya göre , yönetmene göre film önerme vs. yapılabilir.. Daha çok şey yapılacağına eminim..

Eğer sizde benim gibi kaydadeğer film bulma konusunda zorluk çekiyorsanız fikry e bir gözatın derim 🙂

Site Adresi;
http://www.fikry.net

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Ne İzleyeceğini Bilmeyenlere – Fikry.Net” için 3 yorum

  1. harika bir sistem olmuş. Sık kullanımlarıma ekledim. Teşekkürler tayfun

  2. Eline fikrine sağlık Tayfun 🙂 güzel bir proje olmuş. Film alanlarının bulunduğu alanı oval bir çerçeve içerisine alsan daha güzel görünür bence…

  3. Selam @Emuman, fikir bana değil sevgili melek merve'ye ait, orada bir yanlış anlaşılma olmasın 🙂 Ve eminim bu yazdıklarımızı görüp dikkate alacaktır, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.