Kişisel Bloğa Forum Kurma Kafası?

Ya demiyim demiyim diyorum da, baktım artık koca koca adamlar bunu yapmaya başlamış.. Hoca sizin derdiniz nedir Allah aşkına? Tamam blog sizin, forum sizin.. (Bkz: kan benim damar benim) ancak olmuyor be.. Vallahi olmuyor billahi olmuyor, vücut senin diye donsuz gezebilir misin dışarıda ? Gezersin (nah gezersin) .. Ama sonra ya deli ya da sapık diye içeri tıkarlar seni.. Kişisel sitedeki forumda, donsuz gezen vücuda benziyor.. olmuyor yani.. Görüntü kötü anlatabiliyor muyum?

Ayrıca forum kurmaya karar verirken ve forum kurarken tahminimce sarhoş olduğunuzu düşünüyorum, ya da oksijensizlikten beyin çarpıntı da yapmış olabilir.. Gel gelelim foruma hevesin olduğunu düşünelim, o zaman güzel bir forum domaini al ona kur değil mi forumunu? Neden kişisel siten, neden?

Hayır, forumu kurdun diyelim.. Milletin senin kişisel sitenin içerisinde yer alan forumda (söylemesi bile zor) ne paylaşmasını umut ediyorsun?
Yav bak ben forum kurma demiyorum, hobi olarak yine kur.. Ama bunu kişisel bloğunda yapma sad
Bak bu konuyla ilgili kızılderililerin bir sözü var, daha da bir şey demiyorum ben..

Bir gün beyaz adam, kişisel bloğun forum kurulmayan bir şey olduğunu anlayacak.


Not: Ağır eleştiri içerir.

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Kişisel Bloğa Forum Kurma Kafası?” için 11 yorum

  1. "Foruma 10 Üye Getirene Moderatörlük Hediye" kampanya gibi bağırıp her yerde paylaşmalarına ne demeliyiz abi. 🙁

  2. Onu geçtim kişisel bloglara bir kurumsallık havası katma çabaları var. Hakkımızda sayfası, biz kimiz gibi. Gören de bir kişi 1.000 kişilik bir şirket kurmuş sanır.

  3. Tamamen ego, ne olacak başka? Bir de kişisel sitesine "yazar alımı yapılacaktır" yazanlar var.

  4. kesinlikle katılmıyorum bence herkez kişisel forum kurabilir sadece bilgilerini paylaşır isteyen alır isteyen birşeyler katar ben destekliyorum böyle girişimci arakdaşları benim görüşüm

  5. Merhaba Şafak, üzgünüm ama forum kurmak ile girişimciliği bir türlü bağdaştıramadım. Elbette her insana olduğu gibi sana ve fikirlerinede saygım sonsuz, eğer sen öyle diyorsan (senin için) öyledir 🙂 Sevgiler..

  6. Bence endüstri standartlarına uyduğu müddetçe isteyen istediğini yapabilmeli. Şu abinin mekanı benim hoşuma gidiyor http://mfyz.com Ha üye oldum mu? olmadım. Amma velakin güzel olmuş işte

  7. Merhaba acemifedayi, bu siteye girdiğin zaman kişisel bir site havası yok. Dolayısı ile forum olması, çokta göze batmıyor hatta dediğin gibi hoş bile. Ancak tamamen kişisel yazılar yazıp, kişisel takılan ve daha sonra forum kuranlara laf yapıyorum ben sadece, yanlış anlama 🙂 Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.