İki küçük kuşum var artık!

İki küçük kuşum var artık!

Çomar’ın yokluğunu yaşadığım şu günlerde yeni bir şeyler oldu.. Tolga (Mert’in arkadaşı – ki benimde arkadaşım :)) okulu bittiğinden dolayı yaz tatilinde memlekete gideceği için kuşuna bakacak birisini arıyordu.. Bana dedi bakar mısın diye kabul ettim, aldım kuşu 🙂 Ama tabi baştan dedim alışırsam bir daha vermem diye ( ki an itibari ile alıştım..) .. Her neyse, aldım kuşu getirdim.. 3 gün oldu, her şey güzel 🙂 Ama dün tek başına sıkılabileceğini düşündüm kuşun.. Sonuçta ben ne kadar ilgilensemde kendi cinsinden birinin daha olması daha iyi olur diye düşündüm.. Ve dün onun yanına ( ki o erkek bir kuştur ) dişi bir kuş daha aldım.. Ve adınıda feriha koydum (alkışlar..) şaka şaka 🙂 Adını daha koyamadım.. Ancak erkek kuşumun ismini “minik” koydum..

Bunun sebebide şu aslında, annem bana hep “minik kuşum” diye seslenirdi.. Bende artık öyle ona seslensin diye adını minik koydum 🙂 ( an itibariyle dişi kuşuma isim önerilerinizi beklerim )

Her şey bir yana, bir canlıya bakmak (küçücük bile olsa) her an sorumluluk getiriyor.. Öyle ki bu kuşlar yalnız bırakılmaz.. Bu kuşlar ceyranda kalırsa hemen ölürlermiş.. Bu kuşlar ki, küçücük kalpleri (çok fazla) heyecana dayanamazmış.. Bu yüzden benim artık 2 büyük sorumluluğum daha var.. Onlar için gece 11’den sonra lambamı kapatıyorum, sabah birkaç saat onlarla ilgileniyorum.. Kafesten dışarı çıkartıp kanatlarını açmaları için onları yalnız bırakıyorum.. Vee.. onları düzenli olarak besliyor, sularını günlük olarak taze tutuyorum.. Çünkü ben hayvanları seviyorum, özellikle de insan oğluna muhtaç olanları.. (ki bütün hayvanlar muhtaçtır elbet!)

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“İki küçük kuşum var artık!” için 14 yorum

  1. Hamster dene. Bi bağlandın mı kopamazsın. Ufaklıklarının Allah ömrünü uzun etsin.

  2. @Abdullah, mutlaka..
    @Enes Aytepe, vardı hasmterlarım.. Ancak öldüler.. Bir dahada almak istemedim 🙂 teşekkürler.

  3. @Tolga Çatalahmetoğlu diyor ki kardeş, o işi s… tayfun ben geri alırım kuşumu diyor 🙂 Bende Tayfun'un verme ihtimali yok dedim ama 3 ay sonunda bakacaz artık son duruma, ayrıca umarım bağlanırsınız birbirinize..

  4. Benimde bir çiftim var. Bazen kavga edecekler hiç takma… 🙂 Ama birbirleriyle oynadıklarını gördükçe insan mutlu oluyor.
    Uzun ömürlü olsunlar…

  5. benimde sendeki gibi yeşil muhabbet kuşum var ve 1 yıldır bizde o kadar çok alıştım ki anlatamam konuşuyu şuanlık eş almadım erkek bendekide ancak almayı düşünüyorum 10 dan fazla kelime biliyo ve çok cana yakın sürekli dışarda kafese girmek bile istemiyo okula gittip geldiğimde hemen üstüme gelip öpücük atıyo çok seviyorum ya, ölse galiba çok üzülürüm 5 iyi bakıldıgında 10 12 yıla kadar yaşayabiliyolar umarım 10 – 12 yıl yaşar çok mutlu

  6. Benimde mavili beyazlı çok tatlı erkek muhabbet kuşum var.2,5 senedir beraberiz ve evde en çok beni seviyor.Adı Boncuk ve kendi adını dahil ıslıklarıma kadar taklit ediyor beni 🙂 Eve gelince ilk işi bana ıslık atmak oluyor bende ona atıyor haberleşiyoruz.Bir ay önce evden kaçmıştı ışığı görüp (normalde korkar çıkmazdı dışarı).O gece babamla deli gibi onu aradık ancak belirti yoktu.Ertesi gün bahçede dolanıyordum belki bulurum umuduyla bir yerde durdum sanki kuşum ordaymış gibi hissettim.Birden ıslık atmaz mı haylaz :)) Taa dut ağacının en üstüne çıkmış.Biraz muhabbet ettik sonra geldi omzuma kondu ve mutlu son.Sonradan anladım ki kaybolduğu halde bile kuşumu çok sevdiğim.İnşAllah daha birlikte oluruz muhabbet kuşları bambaşka birşey 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.