Kalmadı şimdi böyle dostlarım..

6. sınıfa gidiyorum.. Sıkıcı bir günde evde otururken zil çalıyor ve çok sevgili arkadaşım serhat kapıda gözüküyor.. Beni sıkıntı dolu o evden çıkarıyor ve eğlenceli bir gün yaşatıyor bana.. Yine bir başka gün, kızlar voleybol oynamak için beni de çağırıyorlar, birlikte doyasıya eğleniyoruz.. Bazen parkta oturmak için çağırıyorlar, bazen hayvanları sevmek için, bazen inşaatlarda ninjacılık oynamak için.. Sebebi ne olursa olsun çağrılmak güzeldi..

Eskiden nede çok çağırırlardı beni.. Kalmadı şimdi böyle dostlarım.. Kalmadı sıkıldığımda eğleneceğim birileri.. Herkes bir ciddileşti, herkes bir yapmacıklaştı.. Birlikte gülebildiğim dostlarımı özlüyorum.. Onlar nerede mi? Onlarda büyümeye ayak uydurdu.. Onlarda mutsuz artık.. Onlarıda çağıran kalmadı, eğlenceli bir günden anlayışları kafe denen o berbat ortamlarda takılmak oldu..

Biz büyüyünce masumiyetimizi mi kaybettik? Peki ya samimiyetimiz, gülüşümüz, eğlence anlayışımız.. Göremiyorum artık mahallemde doyasıya eğlenen çocukları, çocuklar ama sadece sözde çocuklar.. Artık küçükken bile samimiyet kayboldu biraz biraz.. Ee tabi daha 13’ünde eline sigara alırsa bir çocuk, ne geleceği olur ki.. Yapabileceği en fazla kendi yaşlarında kendine uygun serserilikte bir kız bulup gönül eğlendirmek olur..

Size söylüyorum dostlarım.. Ben hala 6. sınıftaki tayfunum.. Ben hala eğlenmek isteyen, eğlendirmek isteyen, birlikte gülmek isteyen tayfunum.. Ya siz? siz hiç aynaya baktınız mı dostlarım..

Konuyu Sesli Dinleyin

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Kalmadı şimdi böyle dostlarım..” için 14 yorum

 1. Ben 7 ye gidiyorum daha dün beni çağırdılar aşağıya bizim sitede var böyle bir şey 😀

 2. @Hale Nur, bende 6. sınıfa giderken vardı öyle şeyler 😛 Belkide önemli olan küçükken olmasıdır ama işte insan büyüyünce de arıyor gibi..

 3. Birlikte gülebildiğim dostlarımı özlüyorum.. Onlar nerede mi? Onlarda büyümeye ayak uydurdu.. Onlarda mutsuz artık..

 4. Ben bunların hepsini Facebook'a suçluyorum, artık arkadaşlar ile gezmiyoruz işim var işide Facebook'ta gezmek 🙁 Facebook hayatımızı felç etti ve bu bir gerçek maalesef ki. :'(

 5. lise 3'teyim bende.Fakat şuan ki dostlarım 6.sınıftakiler olduğu için hala çağırıyorlar 🙂

 6. Onlar çağırmasada sen toparlamaya çalışmalısın.
  Büyümeye ayak uydurup kaybolanları boşver ama elbet 2-3 tane de olsa kalmıştır içlerinde gerçek dostlar.

 7. Herkes özlüyor o dostlarını Tayfun'um. Ama bakıyosun ki çocukmuşuz işte diyorsun. Çocukken sıçmaya bile birlikte gittiğin insanlar artık yok diyosun. Yalnızlığa bürünüyor bedenlerimiz. Ne yaparsın belki 6. sınıfta tanımadım seni ama bi ömür devam eder dostluğumuz. Ayrıca seslendirme çok hoş olmuş oturup ağlayacaktım (:

 8. Tayfun, İstanbul'a yerleş de ben seni çağırmaya gelirim 🙂 Ben de yaz itibariyle kalıcı olarak oraya yerleşeceğim inşallah.

 9. Sen İstanbul'a yerleş, evini özleyeceksin. Fazla sosyel biri olmamama rağmen bunları yaşadığım oluyor ki seni düşünemiyorum bile heralde eve ayda bir uğrarsın :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.