jQuery pTab Eklentisi

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi arayüz kodlaması yaparken bir çok tasarımda karşımıza çıkar bu tab kısımları.. jQuery’i bilmeyen birisi içinde hep kaçış noktalarıdır bu tür tasarımlar.. Ancak hazırladığım basit tab uygulaması ile artık bu kısımları atlamak zorunda değilsiniz..

Aslında zamanında kullanmak için birkaç tane aramıştım.. Kimisinin ben kullanımını anlamamıştım, kimiside fazla gereksiz şeyler içeriyordu.. Bir süre sonra oturup çok basit bir eklenti yazdım ve bunu kullanmaya başladım..

Bu eklentinin nasıl kullanılacağı ve neler yapabileceğiniz hakkında kısa bir video hazırladım, izleyip bu eklentiyi sizde basitçe kullanabilirsiniz.

Güncelleme

Bu eklenti eski olduğu için yeni sürümüne aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;
http://www.erbilen.net/ucretsiz/433-jquery-tab-eklentisi-ptab.html

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“jQuery pTab Eklentisi” için 6 yorum

  1. Teşekkürler dostum, geliştirmekte olduğum bir slider eklentisi var.. Bitince onuda paylaşacağım inşallah 🙂

  2. teşekkürler hocam
    jquery.pTab.js bu ekletinin kurgusunuda aynı dersin altında kısaca bahsedermisin.

  3. Bazı yerlerde kullanmıştım, sonradan farkettim ie9 hariç diğer ie sürümlerinde divlerin hepsi açık hale geliyor. Ekteki dosyadan da indirip tekrar kontrol ettim. Bunu nasıl çözebiliriz?

  4. @eg523sc, evet sorun üzerine kodlarımı inceledim.. Parametrelerde "class" adında bir parametre gönderdiğim için "class" da özel bir tanım olduğu için ie8 ve alt sürümleri için bu işlem çalışmıyordu.. Şimdi eklentiyi güncelledim, gerekli güncellemeyi yapıp ie6'da da olmak üzere destekli kullanabilirsiniz.

  5. Eline koluna emeğine sağlık çok hoş olmuş döküman türkçe oluncada bir başka oluyor sürekli yabancı sitelerde eklentileri indirip duryoruz ne dediklerinde tam olarak almıyoruz aslında bu projenin devamın getirsen türkçe jquery eklenti diye yeni bir proje yaparsan çok hoş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.