İzledim: Spider-Man: Homecoming

Salı günü izledim filmi, spider-man hayranıyımdır. Bu filmi de beğenerek izledim, yalan olmasın. Hatta gitmeden önce youtube’da Bobin Kafa‘nın  inceleme videosunu da izleyip gittim 🙂 Ancak film’de bazı noktalar vardı ki, filmi biraz sıkıcı kıldı.Öncelikle film daha başlar başlamaz, diğer klasik spider-man filmlerinden olmadığını gösterdi. Çizgi romanları nasıldır bilmiyorum, o kadar hayran olmama rağmen hiç okumadım. Çizgi roman’da Spider-man’in May halası (ki halası değilmiş) bu kadar genç miydi emin değilim 🙂

Bu spider-man filmi, deadpool tarzında olmuş. Espriyi bolca koymuşlar, ama yer yer sıkıcıydı. Spider-man karakterinin çok güçlü bir karakter olduğu söylenir, ancak düşmanı saçma ve zayıf olmasına rağmen yine de dövemiyor oluşu ya da ondan kaçıyor oluşu biraz yapmacık kalıyor.

Film izlenir mi? İzlenir ancak büyük bir beklenti ile izlenmemesi lazım. İlk spider-man filminin yanından bile geçemez ancak kendine has bir havası var 🙂 Ayrıca yenilmezler filminden sonra çekilmiş olması, onun kalıntılarını da gösteriyor. Tony Stark’ın da filme renk kattığını görmezden gelmeyelim.

Yine de spider-man rolünü canlandıran Tom Holland rolün çokta üstüne çıkamamış, en azından diğer spider-man’lerden bir artısı yok, tek avantajı günümüz teknolojisiyle ve yenilmezlerden sonra çekilmiş olması sanırım.

Sonuç olarak..

Bir Deadpool izleyipte aldığım keyifi alamadım. Diğer Spider-man filmlerinden aldığım keyifi de alamadım, keyif aldım ama bir Spider-man keyfi değildi bunu söyleyebilirim.

Yine de izleyecek olan varsa, dvd’ye çıkmasını beklesin 🙂 Şimdi sırada Thor: Ragnarok filmi, çıksa da izlesek 🙂

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.