Hani Nerede Poşet?

Merhaba arkadaşlar, dün üniversite kayıt işlemlerimi hallettim çok şükür.. Ancak kayıt sırasında sinirlendiğim bir şey vardı.. Bildiğiniz gibi harçlar kalktı. Biz ona isim değiştir de diyebiliriz.. Her neyse, hadi bunu bir nevi sineye çekelim, hoş çekmesek ne olacak ki? Siz kayıt olmuyorum dediğinizde, gülümseyecek insanlar var etrafta.. Ödedik ettik gittik üniversite kayıt bürosuna.. Somurtan ve kayıt kağıdımı kestikten sonra diğer parçasıyla birlikte makasıda bana veren beyni donmuş kadından sonra kitaplarımı almak için aşağı kata indim..

Kitaplarımı almak için verdim gerekli evrağı, işte adam toplarladı kitapları verdi bana.. Ama tabi poşete koymadan :S Şok oldum ya, poşet yok mu dedim (etrafta bir ton poşet olduğunu gördüğüm için) hayır yok dedi.. Bu nedir şimdi? 205 TL almayı biliyorlarda 5 kuruşluk poşet vermeye mi üşeniyorlar? Afedersiniz de sokayım ben böyle işe.. Sinirli sinirli aldım elime kitapları dışarıya çıktım..

Kapı önünde bir grup genci poşet dağıtırken gördüm.. Banada verdiler ve tabi o malum soruyu sordular.. Açık öğretim kursuna katılmak ister misiniz? Bende o malum cevabı verdim.. Açık öğretimin kursu mu olurmuş? Sonradan düşündüm dedim acaba bunlar anlaşma mı yapıyorlar nedir 😀 Orada poşet vermiyorlar, kapı önünde verip özel kurs için soruyorlar falan..

Her ne olursa olsun bu tam bir saçmalık.. Vermedikleri o poşet haram zıkkım olsun..

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Hani Nerede Poşet?” için 10 yorum

  1. çok bilen çok yanılır erbilen hiç yanılmaz. tayfuncum bilirsin severim seni :))hangi bölüme kaydoldun bakalım

  2. Nerdeyse 2004 yılında aynı şeyleri bende yaşmıştım sırf askerlik için AOF'a kayıt oldugumda cıkışta 5-6 kişi yolumu kesti elimi broşürlerle doldurdular.

  3. ya tayfunum verilen poşetlerde zaten durağa kadar. sonra kopup gidiyor. ülkede ne doğru ki poşet normal olsun.

  4. Ben Lise 1'e gidiyorum, 8'de ya da herhangi bir sınıfta bana hep poşet veridi. Lise 1de alamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.