Gülmen değişir.. Dünyan değişir.

Çocukluktan beri süregelmiş bir şey bu.. Diş yapımın baba tarafına benzemesinden dolayı, pek de iyi olduğunu söyleyemem.. Bu konuda keşke anne tarafına çekseydim dediğim zamanlar olmuyor değil hani.. 🙂 Ama bazı şeyleri kabullenip, düzeltmenin yollarını aramak gerek..

Başlıkta da belirttiğim gibi, gülmen değişir.. dünya değişir.. Çünkü dişlerin ne kadar güzel, parlak ve inci gibiyse, gülüşünde bir o kadar tatlıdır ve bazen bir gülüş dünyanı değiştirebilir.. Birisi sana tatlı gülüşünden dolayı aşık olabilir, ya da birisi senin gülüşünden dolayı seni samimi bulabilir.. Ya da bunun gibi bir çok örnek olabilir..

Ama diş yapın bozuksa, ya da gülmeni engelleyen bir şey varsa, işte o zaman hayat çok da adil değildir.. Bugüne kadar benim için pek de adil değildi..

Doktorların söylediğine göre, köpek dişimden bir tanesi olduğu gibi çıkmayınca, benim gülüşümü bugüne dek hep engelledi 🙂 Bilirsiniz, şu biraz daha üstte çıkıp, gülmenizi engelleyecek türden bir diş.. Öyle bir şey ki bir zamanla benim özgüvenimi kaybetmeme sebep olmuştu..

Neyse ki, en sonunda bir karar verdim (korkumu yendim) ve dişimi çektirdim.. Şimdi tekrar öz güvenim geldi.. Anladım ki, aslında bir diş önemsiz gibi gözükse de çok önemliymiş.. Fazla asit tükettiğim için benim dişlerim orta seviyede kritik vaziyette 🙂 Bu yüzden daha dikkatli olacağıma, kendi kendime söz verdim.. Size de tavsiyem, dişlerinizi kaybetmeyin.. Bilirsiniz, bazı şeylerin kıymeti kaybedilince anlaşılır ya, dişini kaybedince yerine bir daha aynısı gelmeyecek (: Aman diyeyim..

Dişler çok önemli, çünkü gülmek çok önemli..

Bu konuyla ilgili yazdığım bir söz ile bitireyim;

Önemlidir gülerken parlayan dişlerin,
İyi bakmazsan eğer yolunda gitmez işlerin..

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.