Google’da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak
Şüphesiz ki Google, dünyanın en iyi arama motoru.. Rakipsiz ve benim gözümde tek.. Google’ı google yapan en önemli şey, sürekli gelişmesi ve sürekli değişmesi.. Hal böyle olunca rakiplere aman vermiyorlar 🙂 Neyse efendim, bildiğiniz gibi google’dan görsel aratabiliyoruz.. Örneğin ben kendi resimlerimi “tayfun erbilen” diye aratarak bulabilirim.. Ama atıyorum, bilgisayarda bir fotoğraf bulduk.. Ve ne olduğuna anlam veremedik.. Ya da kim olduğuna, işte google amca’ya bu görseli yükleyip ilgili sonuçlara kolayca ulaşabiliyoruz.. Yani fotoğraf ile arama yapabiliyoruz 🙂 Nasıl mı? ..Şüphesiz ki Google, dünyanın en iyi arama motoru.. Rakipsiz ve benim gözümde tek.. Google’ı google yapan en önemli şey, sürekli gelişmesi ve sürekli değişmesi.. Hal böyle olunca rakiplere aman vermiyorlar 🙂 Neyse efendim, bildiğiniz gibi google’dan görsel aratabiliyoruz.. Örneğin ben kendi resimlerimi “tayfun erbilen” diye aratarak bulabilirim.. Ama atıyorum, bilgisayarda bir fotoğraf bulduk.. Ve ne olduğuna anlam veremedik.. Ya da kim olduğuna, işte google amca’ya bu görseli yükleyip ilgili sonuçlara kolayca ulaşabiliyoruz.. Yani fotoğraf ile arama yapabiliyoruz 🙂 Nasıl mı? ..

Öncelikle google.com‘a giriyor ve üst menüden görselleri seçiyoruz..

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Bu her zaman görsel arama yaptığımız sayfa 🙂 Ancak arama kutusunda bir tane fotoğraf makinası ikonu var.. Ona tıklıyoruz.

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Şimdi 2 seçeneğimiz var.. Ya görsel adresini URL olarak gireceğiz, ya da bilgisayarımızdan yükleyeceğiz.. Ben bilgisayardan bir fotoğraf yüklemek istiyorum.. 2. sekmeden fotoğrafı yüklüyorum ve..

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Evet gördüğünüz gibi google’ın en iyi tahmini fotoğraftaki kişinin “tayfun erbilen” olduğu.. Ve haklıda 🙂 Ayrıca bu fotoğrafın hangi sitelerde yer aldığınıda tespit etti. Ancak elbette google’da kusursuz değil, yinede mükemmel bir özellik ve herkesin muhakkak bir gün işine yarayacaktır..

Bir Başka Deneme

Google'da Fotoğraf ile Arama Yapmak

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Google’da Fotoğraf ile Arama Yapmak” için 7 yorum

  1. Ayrıca bilgisayarınızdaki veya başka bir web sayfasındaki resmi resmi de sürükleyebilirsiniz. Uzun zaman kullanıyorum 🙂 (Baya uzun)

  2. Sosyal medya da profilin fake olup, olmadığını da anlamak mümkün bunun ile. 🙂 Selamlar.

  3. @Usluer, valla hiç ihtiyacım olmamıştı 🙂 İhtiyacım olunca öğrenmiş bulundum ^_^

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.