Php ile Blogger Yorumlarını Çekmek (Güncellendi)

Yakın zamanda blogger’dan normal sisteme geçiş yapacağım.. Konuları çekmek kolay çünkü blogger sağolsun kendisi veriyor ancak konulardaki yorumlarda benim için önemli.. Sonuçta 1000’den fazla yorum var sitemde. Bu yüzden bende birkaç php kodu ile blogger’lardan yorumları çekmeyi denedim ve sorunsuz çalıştı.. Tabi bazı blogger temaları yapılarını değiştirdiği için çalışmıyor ancak çoğunlukla çalıştığını fark ettim.. Gerçi benim için önemli olan kişisel sitemdeki yorumları çekmesiydi ki çekiyor da 🙂 Okumaya devam et “Php ile Blogger Yorumlarını Çekmek (Güncellendi)”

Blogger Widget Sorunu

Blogger’ımda çok sık tema değiştirdiğim için, sürekli karşılaştığım bir sorundu bu widget sorunu.. Aslında sorunu şöyle tanımlayabiliriz;

Yeni bir tema yüklerken eğer .xml yolu ile yüklüyorsak, bize mevcut widget’ların silinip silinmeyeceğini sormuyor..

Okumaya devam et “Blogger Widget Sorunu”

Blogger’dan Blog Açmak ve Alan Adını Yönlendirmek

Merhaba arkadaşlar, malum sitemi blogger’a taşıdım.. Ve alan adımıda yönlendirerek güzel bir şekilde kullanıyorum, blogger’da blog açmayı, alan adını yönlendirip kullanmayı bilmeyen arkadaşlar için küçük bir video hazırladım.. Okumaya devam et “Blogger’dan Blog Açmak ve Alan Adını Yönlendirmek”

Yeni Blogger Temam

Bildiğiniz gibi artık blogger’dan yazıyorum blogumu.. Ancak blogger’ın temaları malum, içler acısı hepsi.. Çokta anlamıyorum blogger yapısından, oldukça kafa karıştırıcı 🙂 Ama ilk yazımda da bahsettiğim zafer abi sağolsun prototürk’de Bayram Arslan’ın çizmiş olduğu mini Blog temasını blogger’a entegre etti siteme özel 🙂 Açıkçası bu tema hem sade hemde şık geliyor gözüme.. Okumaya devam et “Yeni Blogger Temam”