Daha iyisi olmak varken, olduğunuz biri olmayın..

Hırs önemli bir faktör. Her şeyde, her şekilde.

Hırslı olmaktan korkmayın, bu belkide sizin en büyük özelliğiniz ama hala keşfedemediniz. Ben kendime hep daha iyisi olmak varken ile başlayan cümleler kurarım. Çünkü biliyorum ki, her zaman olduğum kişiden daha iyisi var. Ve ben buna sahip olmayı çok istiyorum.

Yaratılış gereği belki de insanoğlu hiçbir zaman daha fazlasını istemekten vazgeçmeyecek ama belki de amaç budur. Belkide hiç vazgeçmemektir düşündünüz mü?

Sonuçta neden vazgeçelim ki? Eğer sağlamcı ya da elimdekilerle idare edecek birisi olsam memur olurdum. Sırtımı devlete yaslar, daha iyisi olmak için çabalamazdım.

Yanlış anlamayın, bende memur çocuğuyum. Ama eminim babamında elinden alınmış hayalleri var, daha iyisi olmak için belki biraz geç kaldı ama eminim oda zamanında en iyisi olmayı istiyordu. Hayat bazen sizi olmanız gerektiği gibi bırakır. Bu yüzden hayata baş kaldırmayı öğrenmeniz gerekiyor, yoksa olmak istediğiniz gibi değil hayatın size sunduğu kadarıyla olmanız gerektiği gibi olursunuz ki bu durumdan hiçte memnun olmayacaksınız.

Ne kaybedersiniz ki? denemeye değer, herşeye ve herkese rağmen..

#hırs

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Daha iyisi olmak varken, olduğunuz biri olmayın..” için 8 yorum

  1. daha fazla blog yazıları yazmalısın. Düşüncelerimiz aynı hemen hemen. okudukça insan bazı şeylerin farkında oluyor sayende. sağolasın.

  2. tabikide. bardağın boş tarafını görürsen memur olursun dolu tarafını görürsen iş adamı olursun. memurlar üzerinde yapılan araştırmada bir çoğu az çalışıyor ve bir çoğu mutsuz. demekki çalışmak mutluluk getiriyor. zaten bir şeyler üretmeye başladığınız zaman hayattan çok zevk almaya başlıyorsunuz. mesela yazılımcı için kod yazmadığınız zaman boşlukta oluyorsunuz. bu illa para ile ilgili olmuyor bir zaman sonra gerçekten üretmeyi seviyor ve her gün yeni bir şeyler üretmek için yaşıyorsunuz. onun için iş adamları sülalesine yetecek parası olsada hep üretmek istiyor. ve son olarak memurlar emekli olur iş adamları üretirken ölür

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.