Başlamak İçin Geç Değil!

Merhaba, bir çok yaşıtım ve büyüklerim başlamanın geç olduğu konusunda karamsar fikirlere kapılıp başarılı olamayacaklarını düşünüyorlar. Ancak tamda bu konuyla ilgili çok güzel bir Atasözümüz var.

“Öğrenmenin yaşı yoktur.”

Dolayısı ile, kaç yaşında olursanız olun hiçbir zaman geç olmayacak. Dezavantajları elbette olacaktır, şuan ilk okuldan beri bu işe gönül vermiş kendini geliştirmiş çok güzel bir nesil yetişiyor. Belki 30 yaşında bir bireyin bu genç beyinlerle yarışması biraz zor olacaktır ama işin güzel yanı, bu bir yarış değil 🙂 Kimse birbirinin rakibi değil, hepimiz aynı işe gönül vermiş mantıklı bireyleriz.

Eğer bu sektörde kimseyi rakip olarak görmez, herkese karşı hoşgörülü ve saygılı olursanız eminim bir yerlerden iyi bir başlangıç sağlayabilirsiniz. Herşeyde olduğu gibi bu işte de saygı ön planda. Daha sonrasında ise egoları çıkarıp asmak gerekiyor.

Ve tabi ki kabullenmek, en iyi başlangıçtır. Çünkü bazen kabul etmek gerekir ki, dünyayı değiştirecek yazılımlar, fikirler, projeler geliştiremeyebiliriz. Ama bu bizim moralimizi bozmamalı, motivasyonumuzu düşürmemeli. Herkesin irili ufaklı bir görevi var bu dünyada, bunu başarmak diğer başarılarında önünü açacaktır. Yeter ki siz kendinize inanın, iyi bir başlangıç beraberinde sizi bulacaktır. Ki ne demişler;

“İnanmak, başarmanın yarısıdır.”

O yüzden daha fazla vakit kaybetmeyin, hala başlamadıysanız ama merakınız varsa, bir yerlerden başlamanın vakti sizce de gelmedi mi?

Ve unutmayın;

“Bütün büyük işler, küçük başlangıçlarla olur.”

Birde benim şöyle bir sözüm var;

Küçük şeylerin bir bütünüdür büyük.

Yayınlayan

Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Başlamak İçin Geç Değil!” üzerine 7 yorum

  1. Evet hocam kesinlikle altına imza atılacak bir konuya degindin emin ol o karamsarlığa bende düşünüyorum serveri nasıl korurum diye bilgisiz ve ortada kalmış birisi gibi öğrenmek için elden geleni yapıyoruz linux kurmak yönetmek komutlar hangisi nedir araştırmak ancak şunu anladım bu işler tek başına yapılsa da bir projeniz varsa mutlaka ekip olmak zorunda görsel, güvenlik, pazarlama ekip olmadığı zaman işler uzuyor günler birbirine giriyor ve tek başına bütün işi yapmaya çalışırken aa Tayfun bişe paylaşmış bakiyim o konudan bambaşka konulara gidiyor iş araştırarak keyiflimi evet harika hatta koltukta bağdaş kuruyor insan ekran başında 🙂 ama bı şekilde biz biz olmazsak bizim çocuklarımız basaricak bir şekilde güzel insanlar olması güzel bir duygu

  2. Erbilen, seni halen buralarda görmek güzel duygu. 2 yıldır, zaman zaman senin bloğunu takip ederek kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
    Yaş 35 ömrün yarısı 🙂

  3. tayfun kardes kusura bakmada bu konunun acılma tarihini gormeden okuyasım gelmiyo belkide 5 sene once yazdın niye okuyum ben bunu tarih koyarsan iyi olur herkeste benim gibi dusunur kimse okumaz..

    1. Orada kocaman 20 ocak 2018 yazıyor, hadi onuda geçtim konuyu okuyup okumamanın yazılış tarihi ile ne alakası olabilir allah aşkına? Konuyu okumaya erinip, yorum yazmanda ayrı bir dünya tabi. Neyse, belki de senin için başlamak geçtir, bir şey diyemiyorum Mehmet.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir