Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

Kod yazarken mutlaka bir şeyler dinlemem gerek.. Ancak her zaman kendi playlistimi dinlemekte sıkıcı geliyor.. Ya da aradığım şarkıları bulamamak.. Bu yüzden bulduğum ve kullanışlı ola alternatif müzik dinleme servislerini yazacağım bu konuda.. Belki içlerinde bilmediğiniz bir tanesi olabilir..

Deezer

Son zamanlarda adını duyduğum ve sıkça kullandığım bir müzik dinleme servisi.. Gerek tasarımıyla, gerek işlevselliğiyle on numara bir servis diyebilirim 🙂 Türkçe dil desteği mevcut.

http://www.deezer.com/

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

Grooveshark

Neredeyde aradığınız her müziği bulabileceğiniz bir başka müzik dinleme servisi 🙂 Ayrıca her platform için uygulamaları mevcut, yani nerede olursanız olun bu servis müzik dinleyebilmeniz için tasarlanmış. Türkçe dil desteği var ancak bazı yerleri hala ingilizce 🙂

http://www.grooveshark.com/

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

Fizy!

Sadece Türkiye’den erişime açık bir müzik dinleme servisi.. İlk başlarda severek kullanıyordum, ancak daha sonra el değiştirmesi ile biraz “tekel” haline geldi.. Bundan dolayı kullanmıyorum artık ama yinede bir alternatif olarak kalabilir..

http://www.fizy.com/

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

Youtube Disco

Youtube’un müzik keşfetme servisidir.. Tasarımsal anlamda böyle göründüğüne bakmayın, sanırım artık ilgilenmiyorlar ancak işlev olarak çok iyi.. Sevdiğiniz bir şeyler aratın.. Örneğin “arabesk müzik” ve daha sonrasını ona bırakın.. Sizin için playlist buluyor ve kolayca dinlemenizi sağlıyor..

http://www.youtube.com/disco

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

SoundCloud

Aslında burası tam olarak bir müzik dinleme servisi değil.. Ünlüsü, amatörü herkesin hesap açabildiği ve müziklerini yükleyebildiği bir platform.. Ancak bir çok müziği aratarak bulmak mümkün.. Hatta amatör müzikle ilgileniyorsanız yeni yeni kişilerle tanışmanız bile olası.. Yani bir alternatif olabilir!

https://soundcloud.com

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

TTNET Müzik

Bir çok popüler müziği ücretsiz olarak kaliteli bir şekilde dinleyebileceğimiz bir başka türk alternatifi.

https://www.ttnetmuzik.com.tr/

Alternatif Müzik Dinleme Servisleri

Daha fazla servis keşfettikçe konuyu güncelleyeceğim..

Yazar: Tayfun Erbilen

2009'dan beri web işleriyle uğraşan, aynı zamanda amatör müziklede ilgilenen sıradan birisi..

“Alternatif Müzik Dinleme Servisleri” için 6 yorum

  1. TunnelBear ile spotify'a üye olun ve muhteşem uygulamasından istediğiniz müziği dinleyin. Şu ana kadar arayıpda bulamadığım müzik çıkmadı ve ses kalitesi mükemmel. Bu arada sadece üye olmak için ve iki haftada bir güncellemek için TunnelBear kullanmanız gerekli.

  2. Alın bir tane de ve aralarından en kullanıcı taraflı ve para verip vermemenizi pek önemsemeyen fakat Türkiye’de erişime kapalı olan ben söyleyeyim. Rdio.com
    Rdio.com Türkiye’de erişime kapalıdır. Dinlemek için vpn servisi kullanamnız gerekiyor. Türkiye taraflı iplerde playlist başlamaz. Çok iyi ses kalitesi ve çok geniş arşivi vardır her türde.

  3. Soundcloud kullanıyordum ama Deezer daha kullanışlı geldi. Keşfetme açısından iş görür bir site. Bilgi için teşekkürler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.